Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Z psem w restauracji

dog_in_chinese_restaurantObecnie powstaje coraz więcej restauracji i kawiarni, do których możesz wejść ze swoim czworonożnym przyjacielem. Jeżeli obawiasz się o zachowanie psa w takim miejscu, poniżej znajdziesz kilka porad, jak przygotować się do takiego wyjścia.

1. Nakarm psa.

Najedzony pies nie będzie skomlał o smakowity kąsek i nie będzie też próbował ściągnąć jedzenia z twojego talerza. Pomyśl, jak wyglądałaby twoja reakcja, gdyby ktoś zaprowadził cię do miejsca, w którym pięknie pachnie jedzeniem, a na stołach znajdują się zachęcające potrawy, których nie wolno ci zjeść. Twój pies czuje się tak samo- dlatego warto zadbać o to, by zanim wyjdziecie do restauracji miał pełny brzuch.

2. Wyprowadź go na spacer.

Jeśli chcesz cieszyć się spokojnym posiłkiem zamiast uganiać się po całej restauracji za pełnym energii psem- musisz zadbać o to, by przed wyjściem pozwolić mu spalić jego energię. Zmęczony spacerem czworonóg chętnie odpocznie obok restauracyjnego stolika, a ty będziesz mógł w spokoju zjeść.

pies w restauracji3. Poszukaj restauracji, która nie ma nic przeciwko wprowadzaniu psów.

Istnieją strony internetowe, na których możesz odnaleźć adresy miejsc przyjaznych psom, często też restauracje na swoich stronach internetowych informują o możliwości wprowadzenia psa do środka lub też umieszczają na drzwiach stosowne informacje. Zanim wejdziesz do jakiegokolwiek miejsca z psem, warto wcześniej upewnić się, czy obsługa nie ma nic przeciwko. Dzięki temu zadbasz o to, by to wyjście do restauracji było przyjemne nie tylko dla ciebie, ale też dla twojego psa.

4. Zadbaj o zajęcie dla psa.

Zabierz ze sobą psią ulubioną zabawkę czy przekąskę. Zadbaj też o to, by zawsze mieć ze sobą podręczną miskę na wodę, by móc w każdej chwili napoić swojego psa. Niektóre restauracje oferują psim klientom miskę i wodę, ale nie we wszystkich jest to stała praktyka. Z kolei zabawki do żucia pozwolą ci zająć czymś psa, kiedy zacznie już się nudzić w trakcie twojego posiłku.

dog in resto5. Poznaj swojego psa.

Jeżeli wiesz, że twój pupil reaguje niespokojnie na dzieci, innych ludzi lub nowe miejsca, zabieranie go ze sobą do restauracji może nie być najlepszym pomysłem. Dlatego też ważne jest to, żebyś dobrze znał swojego psa i jego reakcje – zmuszanie pupila do konfrontacji z taką sytuacją może się okazać nieprzyjemne nie tylko dla niego, ale też dla ciebie. Chyba nie chcesz całego posiłku spędzić uganiając się za psem i próbując go uspokoić. Każdy, kto zamierza wychodzić ze swoim psem do restauracji, powinien upewnić się, że jego pupil zna takie podstawowe komendy, jak: siad, zostań, leżeć czy chodź.

6. Smycz.

Najważniejszą zasadą, o której powinieneś pamiętać, gdy już znajdziesz się w restauracji, jest trzymanie swojego psa na smyczy przez cały posiłek. Niezależnie od tego, czy twój pies jest zawsze posłuszny czy nie, musisz być przygotowany na niespodziewane sytuacje. Musisz być świadomy tego, że w każdej chwili może zdarzyć się coś, co sprawi, że twój pies nie zareaguje w standardowy sposób. Dlatego powinieneś móc w każdej chwili pociągnąć za smycz: żeby uchronić twojego psa przed niebezpieczeństwem lub innych klientów przed niespodziewanym zachowaniem twojego pupila. 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • co-robie
  • email
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • RSS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *