Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Ulubione zabawki psów

imagesDecyzja, co kupić swemu niesfornemu szczeniakowi, należy do jednej z trudniejszych. Z biegiem czasu większość właścicieli psów zyskuje lepsze zrozumienie psich preferencji. Czasem jednak, kiedy w końcu udaje się dokonać zakupu, nasz szczeniak w ogóle nie jest zainteresowany przyniesionym mu upominkiem. Co ciekawe, większą radość daje im zabawa z opakowaniem prezentu!
Dlaczego psy są tak bardzo kapryśne? W jaki sposób decydują o wyborze przedmiotu, którym lubią się bawić? Przyczynę tego zachowania próbowano wyjaśnić w badaniu, którego wyniki opublikowano niedawno w czasopiśmie „Animal Cognition”. Mogą one potwierdzić obserwacje, które sami poczyniliśmy na podstawie zachowań swojego psa.

1.Psy patrzą na zabawkę w sposób, w jaki wilki przyglądają się swojej ofierze. Nie dziwi zatem, że wolą zabawki, które mają jakiś smak, można je łatwo podrzeć i wydają dźwięki.
2. Psom mniej podobają się zabawki, które są twardsze i nie wydają dźwięków. Nasi milusińscy wolą po prostu bardziej miękkie przedmioty, którymi bez trudu mogą manipulować.
3. Psy interesują się wszystkim, co nowe. Labradory, które poddano badaniu, zwracały uwagę prawie na wszystkie zabawki… na początku. Po pewnym czasie jednak zaczynały się nimi nudzić.
4. Psy wykazują większe zainteresowanie zabawą, jeśli włącza się w nią również jego pan. Psy, jako istoty społeczne, reagują na nasz nastrój i emocje. Dlatego chętniej oddają się indekszabawie, kiedy widzą, że my także się w nią angażujemy. Zabawka ma dla psa znikomą wartość, jeśli zwierzę widzi, że będzie się nią bawiło w samotności.
Jaki z tego wniosek? Pies najlepiej bawi się w towarzystwie człowieka. Jeśli jednak w danej chwili nie mamy czasu na zabawę ze swym milusińskim, pamiętajmy, że jego uwagę z pewnością przykują przedmioty, które wydają dźwięki i można je zgnieść.

Ostrzeżenie: Należy zauważyć, że zabawki, które łatwo się rwą, mogą powodować problemy zdrowotne w sytuacji, kiedy pies przez przypadek (lub, bądźmy szczerzy, celowo) połknie pewne części przedmiotu. Niech nie umkną naszej uwadze sygnały świadczące o tym, że nasz pies zjadł coś, co z całą pewnością nie powinno znaleźć się w jego przewodzie pokarmowym.

 Trwałe i mocno bawiące zabawki dla psów:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Zabawki_dla_psow__28_38

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • co-robie
  • email
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • RSS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *