Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Pokarmy niezdrowe dla psa!

Mleko lub inne mleczne produkty

pies zaklinacz psówSystem trawienia psów nie zawiera laktazy (enzymu, który przyswaja laktozę), co oznacza, że spożywanie przez psa krowiego mleka lub innych mlecznych produktów może prowadzić do poważnych chorób trawiennych, wywoływać biegunkę i wymioty. Zdarza się, że niektóre psy są w stanie jeść jogurty, sery oraz masło.

Gotowane kości

Unikajcie podawania psu kości z mięsa wołowego,  wieprzowego, drobiowego czy ości ryb. Ugotowane kości mogą przeciąć Twojemu psu język albo utknąć w tchawicy. Istnieje także niebezpieczeństwo, że większe kości utkną w przełyku. Możliwe są także zaparcia.

Alkohol

pies zaklinacz psówMoże się wydawać zabawnym widok psa po alkoholu, ale dla czworonoga to wcale takie zabawne już nie jest. Alkohol we krwi psa może doprowadzić do wymiotów, biegunki, naruszenia centralnego układu nerwowego, problemów z oddychaniem oraz wywołać drżenie ciała.

Kofeina

Kofeina zawiera metyloksantyny, które są niezwykle szkodliwe dla zwierząt. Związki te znajdują się w kawie, herbacie, napojach energetycznych itp.  Wypicie tych napojów powoduje nadpobudliwość, wywołuje ból, wzmaga pragnienie i oddawanie moczu.

Winogrona i rodzynki

pies i zaklinacz psówMimo że winogrona i rodzynki mają substancje odżywcze służące człowiekowi, to w przypadku zwierząt wygląda to już inaczej.  Spożywanie ich grozi zapadnięciem psa w letarg, niewydolnością nerek, a nawet utratą życia!

Awokado

Zawiera substancje, które w dużych ilościach mogą mieć fatalny wpływ na twojego psa. Jeśli uprawiasz awokado, trzymaj psa z dala od pól uprawnych.

pies zaklinacz psówCzekolada

Na szczęście większość z nas wie, że czekolada nie jest dobra dla psa. Zawiera bowiem składnik zwany teobrominą, który powoduje zaburzenia w organizmie. Wszystkie rodzaje czekolady są szkodliwe dla psa, a szczególnie ciemna czekolada.

Cebula i czosnek

Codzienne spożywanie cebuli i czosnku redukuje czerwone krwinki we krwi psa, co może prowadzić do anemii. Jeśli chodzi pies zaklinacz psównatomiast o podawanie psu jedzenia, które zawiera przetworzony czosnek albo przetworzoną cebulę (np. gotowaną), w rozsądnych ilościach jest to bezpieczne dla czworonoga.  Mimo to najlepiej, i z korzyścią dla zdrowia psa, unikać tych warzyw.

Ciasto drożdżowe

Ciasto na bazie drożdży w brzuchu psa rośnie i powiększa się, wywołując tym samym ból. Fermentujące drożdże wytwarzają w dodatku alkohol, więc psu może grozić zatrucie alkoholowe!

pokarmy niebezpeiczne dla psa

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • co-robie
  • email
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • RSS
2 komentarze do “Pokarmy niezdrowe dla psa!”
  1. Halina 15 marca 2014
  2. natle 20 grudnia 2014

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *