Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Pies, który zjada buty

puppy-chewing-shoesWchodzisz do domu i kolejny raz widzisz swojego psa namiętnie żującego twoją ulubioną parę butów… co zrobić w takiej sytuacji? Jak wyeliminowac takie zachowanie u psa i przede wszystkim – jakie jest źródło tego problemu? Oto 5 wskazówek, które pomogą ci uchronić twoje buty, skarpetki, kanapę i wszystkie inne cenne obiekty przed pogryzieniem.

1. Zachowaj spokój. Krzyczenie i złoszczenie się na pupila niczego nie zmieni. Może nawet wywołać odwrotny efekt i spowodować, że pies zacznie poszukiwać kolejnych przedmiotów, w które może wbić zęby.

2. Skoryguj zachowanie psa. Możesz zastosować lekką korektę dotykową: na karku lub tylnych kończynach, żeby odwrócić uwagę psa od przeżuwanego przedmiotu.

3. Przekieruj zachowanie. Jeśli lekka korekta dotykowa nie spowoduje, że twój pies porzuci gryziony przedmiot, znajdź coś innego, co odwróci jego uwagę – to może być jakiś zapach, przekąska lub inna zabawka.

4. Przejmij przedmiot. Musisz zakomunikować psu, że przedmiot, który pogryzł jest twój, należy do ciebie – użyj do tego swojej energii spokojnie asertywnej i języka ciała.

Yellow Labrador Retriever pup, 8 weeks old, chewing a child's shoe5. Znajdź zabawki bezpieczne do żucia. Wiele psów uspokaja się, żując różne przedmioty. Szczenięta, którym właśnie wychodzą zęby, lubią gryźć różne rzeczy, by złagodzić ból i swędzenie dziąseł. Dlatego warto zadbać o to, żeby twój pies miał zabawki przeznaczone dla psów do gryzienia.

I jeszcze jedna ważna kwestia: jeśli twój pies gryzie różne przedmioty również poza domem – na przykład podczas wizyty u znajomych lub na spacerze w parku, może to być objaw lęku separacyjnego, dlatego bardzo ważne jest, żebyś bacznie obserwował zachowanie swojego pupila i w porę zajął się ewentualną negatywną sytuacją.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • co-robie
  • email
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • RSS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *