Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Jak wybrać dobrego weterynarza?

images (2)Od momentu, w którym w naszym życiu pojawia się pies, stajemy się odpowiedzialni za jego zdrowie. Nie ulega watpliwości, że istotnym aspektem opieki nad psem jest wybór właściwego weterynarza. Jak jednak w gąszczu tylu specjalistów wybrać tego najlepszego?

Poniżej znajduje się kilka pomocnych wskazówek:

Komunikacja

Zbierz rodzinę i porozmawiajcie o swoich oczekiwaniach wobec weterynarza. Sporządźcie listę pytań, które chcielibyście zadać specjaliście. Warto także popytać właścicieli psów o ich doświadczenia w tej materii.

images (3)Otwartość

Czy weterynarz, którego chcesz wybrać, angażuje się w pracę na rzecz lokalnej społeczności? Czy zaprasza właścicieli psów wraz z ich zwierzętami na organizowane przez siebie dni otwarte?

Poglądy

Zapytaj weterynarza o jego poglądy na opiekę nad psem. Czy są one podobne do twoich? W jaki sposób weterynarz reaguje na nasze pytania? Czy jest to człowiek, który sprawia wrażenie otwartego i pomocnego?

Dostęp do informacji medycznych

Istotne jest także, czy na wszelkie wątpliwości i pytania związane z leczeniem pupila otrzymamy w stosunkowo szybkim czasie wyczerpujące odpowiedzi. Czy w przypadku hospitalizacji psa informację o stanie jego zdrowia uzyskamy tak szybko, jak tylko się da.

Sprzęt medyczny/usługi

W dobrej lecznicy powinien znajdować się sprzęt rentgenowski i USG. Powinniśmy mieć także możliwość przeprowadzenia w niej badań laboratoryjnych, monitorowania ciśnienia, również wewnątrzgałkowego, czy dokonywania kontroli stanu jamy ustnej i uzębienia naszego milusińskiego. Pamiętajmy również, że w ramach oferowanej opieki zdrowotnej dobry weterynarz w razie potrzeby kieruje zwierzę na dodatkowe badania lub do innego specjalisty.

Interakcja

Zaobserwuj, w jaki sposób weterynarz odnosi się do zwierząt. Czy wysyła do nich energię o charakterze spokojno-asertywnym? Jeśli to możliwe, przedstaw psa weterynarzowi w przyjazny, nieformalny sposób – i to dużo wcześniej przed zaplanowaną wizytą. Postaraj się także wyczuć energię swojego psa, kiedy przebywa w towrzystwie specjalisty. Dzięki temu dowiemy się, czy nasz pupil czuje się dobrze w otoczeniu swego przyszłego lekarza.

images (5)Technicy i asystenci weterynaryjni

Czy wydają się kompetentni i wrażliwi na cierpienie zwierząt? Spytaj, jakie mają doświadczenie zawodowe i ile czasu pracują w wybranej przez nas lecznicy. Jeśli są długoletnimi pracownikami, to mamy większą pewność, że na nich raczej się nie zawiedziemy.

Godziny otwarcia lecznicy

Dowiedz się, w jakich godzinach pracuje weterynarz. Pamiętajmy jednak, że ważniejsze są od tego dobra interakcja specjalisty ze zwierzętami oraz jego kompetencje zawodowe.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Śledzik
 • Blogger.com
 • co-robie
 • email
 • Flaker
 • Gadu-Gadu Live
 • RSS
3 komentarze do “Jak wybrać dobrego weterynarza?”
 1. Maryla 20 kwietnia 2016
 2. Avet 19 lipca 2016
 3. Nina 23 lipca 2016

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *