Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Jak pomóc psu przyjmować lekarstwa?

Jak powszechnie wiadomo, dzieci i zwierzęta nie lubią brać lekarstw. O ile dzieciom można tę potrzebę jakoś wytłumaczyć, gorzej sprawa przedstawia się z psami. Ponieważ przy połykaniu tabletki, nie mogą one popić jej wodą, problem jest znacznie poważniejszy. Należy radzić sobie w inny sposób, oto kilka rozwiązań, które pomogą podawać lekarstwa psu doustnie.

Użyj jedzenia

Jedzenie jest twoim przyjacielem, w kwestii podawania lekarstwa twojemu czworonogowi. Możesz umieścić tabletkę w misce z pożywieniem, a nawet (jeśli lekarstwo ma płynną postać) dolać do wody. Najlepszy moment na podanie tabletki jest wtedy, gdy pies jest głodny i niecierpliwie czeka na jedzenie. Jeśli weterynarz nie ma przeciwwskazań, co do podawania lekarstw z jedzeniem – możesz to robić. Jednak czasem, niektóre psy wyjedzą karmę z miski, omijając przy tym lekarstwo, wtedy należy znaleźć inny sposób.

Użyj aplikatora do tabletek

Aplikator do tabletek to niewielkie urządzenie, które jest podobne do strzykawki, dzięki któremu tabletka wpada prosto do pyska psa. Przy używaniu tego urządzenie, trzeba wykazać się ostrożnością, aby pies się nie zadławił. Należy przechylić łeb psa do tyłu, delikatnie wprowadzić aplikator do pyska, podać tabletkę, a następnie masować kark psa, aby pomóc psu połknąć tabletkę.

Użyj swoich dłoni

Zamiast aplikatora możesz użyć swoich dłoni. Wszystko co musisz zrobić, to przytrzymać psa, by siedział prosto, odchylić jego łeb, otworzyć pysk i upuścić pigułkę, później wystarczy, że pomasujesz psa po karku i za uszami, aby ułatwić połknięcie tabletki. Musisz wykazywać się ostrożnością, aby pies się nie zadławił.

***

Zawsze należy przestrzegać wskazówek weterynarza. Za każdym razem sprawdź także, czy pies połknął lekarstwo, aby leczenie przebiegało skutecznie. Jeśli twój pies musi wziąć lekarstwo, ale żaden w powyższych sposobów nie sprawdza się – poradź się weterynarza.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • co-robie
  • email
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • RSS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *