Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Cztery sposoby na socjalizację psa

Relacje międzyludzkie nigdy nie należały do najłatwiejszych, ale jeszcze trudniejsze jest znalezienie przyjaciół zarówno sobie, jak i swemu psu. Nie da się ukryć, że przyjaźnie, które zawiązują się między psami, przynoszą wiele dobrego, jednak istotne są przy tym również relacje między ich właścicielami.

Jeśli psiaki pokochały się od pierwszego wejrzenia, ale ich właściciele niestety nie, tego typu spotkania mogą się stać zwyczajnie nudne. Równie niedobrze, jeśli psy, mimo że ich właściciele  znaleźli ze sobą wspólny język, warczą na siebie i traktują się wrogo.

Nie poddawaj się jednak w takiej sytuacji. Głowa do góry! Poniżej zawarłem kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym z pewnością znajdziesz wspaniałych przyjaciół zarówno swojemu psu, jak i sobie.

imagesKierunek – park

To chyba oczywiste, choć warto wspomnieć, że podobnie jak swemu koledze poszukującemu nowych znajomości radzę udanie się do baru, tak też psom oraz ich właścicielom zalecam częste przebywanie w parkach. W takich miejscach psy mogą bezpiecznie oddawać się beztroskiej zabawie ze swoimi psimi towarzyszami, my zaś zyskujemy szansę poznania kogoś interesującego.

Zapisz się na kurs

Psy oraz ich właścicieli poznać można także na zajęciach czy szkoleniach poświęconych tematyce psich zachowań. Takie znajomości mogą się potem przerodzić w długoletnie przyjaźnie.

Wybierz się do sklepu zoologicznego

Psy muszą jeść, prawda? Wprawdzie większość właścicieli psów, wybierając się do sklepu zoologicznego, nie zawsze zabiera ze sobą swoje psy, wielu robi to przynajmniej od czasu do czasu, dlatego naprawdę warto wziąć to pod uwagę. Ze wszystkich podanych tu opcji ta jest, prawdopodobnie, najmniej naturalna, gdyż większość osób robiących zakupy w tego typu sklepach nie szuka w nich okazji do zawarcia nowych znajomości – chcą po prostu zakupić potrzebne rzeczy i wrócić do domu.

pobraneDołącz do organizacji działającej na rzecz zwierząt

Chcesz poznać nowych ludzi, którzy, tak jak ty, kochają psy? Świetnym na to sposobem jest dołączenie do organizacji zrzeszającej ludzi mających podobne do naszego podejście do życia i do zwierząt. Pamiętać jednak trzeba, że zazwyczaj natkniemy się tam na psy z różnymi problemami behawioralnymi, wynikającymi z trudnego położenia, w jakim znajdują się te czworonogi. Bądźmy tego świadomi, zwłaszcza jeśli towarzyszyć nam będzie nasz wierny psi towarzysz.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • co-robie
  • email
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • RSS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *