Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Co możemy zrobić, aby sąsiedzi nie bali się naszego psa?

indeksPamiętajmy, że oswojenie sąsiadów z naszym psem jest niezwykle istotnym aspektem w poprawieniu relacji międzysąsiedzkich. Rzecz jasna zmiana nie nastąpi w jeden dzień, jednak kiedy ludzie poczują, że ich obawy i lęki nie są dla nas obojętne, staną się bardziej wyrozumiali i zaczną patrzeć na nasze czworonogi bardziej przychylnym okiem.

Zadawajmy pytania

Pierwszym krokiem na ścieżce poprawnych relacji międzysąsiedzkich jest uzyskanie informacji dotyczących tego, czego sąsiedzi najbardziej się obawiają ze strony naszego psa. W niektórych przypadkach tego typu kwestie są oczywiste, jednak czasami dzięki rozmowie z sąsiadem możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o naszym psie, choćby takich, że wisi na płocie i ujada na przechodniów, strasząc ich nie na żarty.

Słuchajmy, co sąsiedzi mają nam do zakomunikowania

Przestrzegam przed przyjmowaniem pozycji obronnej. Rozmowę z sąsiadem o naszym psie potraktujmy jako swoistą misję, a nie jako okazję do wyjaśniania czy usprawiedliwiania psiego zachowania. Spróbujmy skupić się na problemach, jakie stwarza nasz milusiński, i przeprośmy za to sąsiadów.

dog pobraneOkażmy szacunek dla czyichś obaw

Niektórzy po prostu boją się psów lub nie lubią tych zwierząt. To, że nasz pies zachowuje się tak, jak należy, nie oznacza jeszcze, że nie powoduje u ludzi gęsiej skórki. Wprawdzie czasem trudno jest nam to zrozumieć, ale sami pomyślmy o czymś, co nas przeraża, i wyobraźmy sobie kogoś, kto próbuje nakłonić nas do zmiany nastawienia.

Podejmij działania

Zapewne już pracujesz nad zachowaniem swojego psa. Warto jednak dojść w tym do perfekcji. Możemy współpracować w tej materii z członkami naszej rodziny i innymi osobami, które czują się dobrze w towarzystwie naszego psa i które są w stanie korygować niektóre jego zachowania. Możemy także wynająć w tym celu trenera psów.

Zachęćmy sąsiada do zbliżenia się do naszego psa

Tek krok możemy jednak podjąć dopiero wtedy, gdy będziemy na 100% pewni, że pies nie zrobi niczego niewłaściwego. Jeśli jesteśmy podenerwowani, pies szybko podchwyci tę energię, co tylko pogorszy sytuację. Przed spotkaniem z sąsiadem warto wcześniej wybrać się z psem na długą przechadzkę, dzięki której rozładuje nagromadzoną energię i się uspokoi.

dog socialization eugeneZaplanujmy spotkanie

Spotkanie w bardziej sprzyjających okolicznościach może pomóc zarówno psu, jak i lękającemu się go sąsiadowi.

Zorganizujmy psie randki

Jeśli problemem jest zachowanie naszego psa w stosunku do innych czworonogów, umożliwmy mu spotkanie z nimi na bardziej neutralnym terytorium. W tym celu wybierzmy się na przykład do parku. Im częściej nasz milusiński będzie przebywał z innymi psami, tym szybciej przyzwyczai się do ich obecności w okolicy, w której mieszkamy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • co-robie
  • email
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • RSS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *