Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

3 mity na temat psów ze schroniska

psy w schronisku dla zwierz¹tCzęsto przed adopcją psa ze schroniska powstrzymuje nas głęboko zakorzeniony strach przed nieznanym oraz utrwalone obiegowe opinie na temat przebywających w schroniskach zwierząt. Poznajcie 3 najbardziej powszechne mity dotyczące czworonogów przebywających w schroniskach.

1. Są w schronisku, ponieważ „coś jest z nimi nie tak”

To najpopularniejszy, najchętniej powtarzany mit, oparty na błędnym przekonaniu, że pies trafia do schroniska, ponieważ był agresywny, skonfiskowano go z nielegalnej hodowli lub błąkał się po okolicy, stwarzając zagrożenie dla mieszkańców – i nowym właścicielom też będzie stwarzał problemy.

W rzeczywistości, w większości przypadków psy lądują w schroniskach, ponieważ zostały oddane przez właścicieli z powodów niemających nic wspólnego z zachowaniem. Wiele schronisko pies 2rodzin porzuca zwierzęta, ponieważ nie mogą sobie już pozwolić na psa, przeprowadzają się do miejsca, w którym nie można trzymać zwierząt lub – co najgorsze – pies im się znudzi, nie mają czasu na dbanie o niego czy też nie spełnia ich oczekiwań.

2. Nigdy nie poznasz jego historii/Nie wiesz, co mu się przytrafiło

Mimo że to prawda, to nie jest złe. Psy nie rozpamiętują przeszłości i my też nie powinniśmy – zwłaszcza jeśli chodzi o czworonogi. W niektórych schroniskach można dowiedzieć się pewnych rzeczy z życia psa, co niekoniecznie jest dobre – ponieważ zaczniemy rozpamiętywać jego smutną przeszłość, zamiast skupić się na teraźniejszości. Pies z czasem zapomni o traumatycznych wydarzeniach, zwłaszcza jeśli nie będą się już powtarzały.

3schronisko pies 3. Są za stare

Adopcja szczeniaka może wydawać się najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem – rozpoczynacie wszystko od początku, z czystą kartą. Bardzo często zapominamy jednak, że wychowywanie psa od najwcześniejszych dni bywa absorbujące, wymaga cierpliwości, czasu i nakładu energii. Dla tych, którzy nie mogą poświęcić wiele czasu na trenowanie psa, adopcja czworonoga w wieku 1-2 lat jest dobrą opcją. Nie spisujcie na straty starszych psów – mogą okazać się idealnym towarzyszem na przykład dla rodziny o niższym poziomie energii.

Adoptując psa, jednocześnie uratujesz mu życie i zyskasz wiernego przyjaciela.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Śledzik
  • Blogger.com
  • co-robie
  • email
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • RSS
Jedna odpowiedź do “3 mity na temat psów ze schroniska”
  1. Kotopies 20 stycznia 2016

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *